Osiem medali polskiej reprezentacji w mistrzostwach świata juniorów

Osiem medali w tym dwa złote wywalczyli polscy reprezentanci w mistrzostwach świata U23 i juniorów w kajakarstwie.

Osiem medali w tym dwa złote wywalczyli polscy reprezentanci w mistrzostwach świata U23 i juniorów w kajakarstwie, które w niedzielę zakończyły się we włoskim Auronzo. Trzy krążki zdobył kajakarz Alex Borucki, który m.in. triumfował w konkurencji jedynek na 500 m.

Borucki, junior KKW 1929 Kraków, do złotego medalu dołożył srebro w osadzie z Pawłem Słowińskim na dystansie 500 m. Z kolei czwórka w składzie: Borucki, Słowiński, Mateusz Kubalski i Kacper Jastrząb zajęła trzecią lokatę na dystansie 500 m.

Złoty medal wywalczył młodzieżowy mikst kanadyjkarzy Adrian Kłos, Amelia Braun, którzy wygrali w nietypowej konkurencji sztafet na 5000 m. Kłos podobnie jak Borucki, wyjechał z Włoch z trzema medalami. W dwójce na 500 m z Kacprem Sieradzanem sięgnął po srebro, wicemistrzostwo zdobyła także czwórka na 500 m w składzie: Kłos, Sieradzan, Juliusz Kitewski i Krystian Hołdak.

W rywalizacji kanadyjkarek na olimpijskim dystansie C1 200 m młodzieżową wicemistrzynią świata została Katarzyna Szperkiewicz, z kolei kajakarka Julia Olszewska była trzecia w konkurencji K1 200 m.

W klasyfikacji medalowej obu imprez Polska zajęła piąte miejsce. MMŚ i MŚJ zdominowali Węgrzy, którzy zdobyli aż 44 medale w tym 25 złotych.