Hat-trick w dziewięć minut! Kapitalny wyczyn panamskiego piłkarza (WIDEO)

Panama awansowała do półfinału Złotego Pucharu CONCACAF po zwycięstwie 4:0 z Katarem. Największym bohaterem Panamczyków został Ismael Diaz, który popisał się niezwykłym wyczynem.

Trwa rywalizacja o mistrzostwo strefy CONCACAF. W niedzielną noc kolejną drużyna, która zameldowała się w najlepszej czwórce została Panama. Panamczycy otworzyli wynik spotkania w 16. minucie po trafieniu Edgara Barcenasa. Do przerwy prowadzili 1:0, podczas gdy kolejne trzy gole zdobyli w drugich 45 minutach.

Bohaterem drugiej połowy został Ismael Diaz. Piłkarz z przeszłością w rezerwach FC Porto i Deportivo La Coruna zaczął strzelanie w 56. minucie. Kolejne gole zdobywał w odpowiednio 63. i 65. minucie. 26-latek ma w całym turnieju cztery gole. Wcześniej trafił w rywalizacji grupowej z Salwadorem, która zakończyła się remisem 2:2.

Panama zameldowała się w półfinale Złotego Pucharu CONCACAF po raz pierwszy od 2015 roku. Wtedy zajęła ostatecznie trzecie miejsce. W półfinale zagra ze zwycięzcą meczu Stany Zjednoczone - Kanada.

Złoty Puchar CONCACAF 2023 odbywa się na boiskach Kanady i Stanów Zjednoczonych. Turniej jest rozgrywany w dniach 24 czerwca - 16 lipca. Tytułu broni reprezentacja USA.