Wimbledon: Iga Świątek - Belinda Bencic. Relacja i wynik na żywo

Czas na mecz Iga Świątek - Belinda Bencic. Polka walczy o pierwszy w karierze awans do ćwierćfinału Wimbledonu. Czy liderka rankingu WTA pokona rywalkę i zamelduje się w kolejnej rundzie? Relacja na żywo z meczu Świątek - Bencic na Polsatsport.pl.

Na razie podczas tegorocznego Wimbledonu tenisistka z Raszyna radzi sobie bez zarzutu. W pierwszych trzech meczach nie straciła seta, a w pokonanym polu zostawiła Chinkę Zhu, Hiszpankę Sorribes Tormo oraz Chorwatkę Martic. Ta ostatnia napsuła Polce trochę krwi w końcówce drugiego seta, lecz ostatecznie pierwsza rakieta świata przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Tym samym Świątek awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach. O udział w ćwierćfinale powalczy z Bencic, która w piątek pokonała w dwóch setach Magdę Linette. Teraz zmierzy się z kolejną Polką i będzie chciała sprawić niespodziankę.

Faworytką niedzielnego starcia będzie Świątek. 22-latka jest liderką rankingu WTA, z kolei Szwajcarka plasuje się w nim na 14. lokacie. Do tej pory obie tenisistki mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Dwukrotnie górą była Świątek, a raz triumfowała Bencic. Zwyciężczyni polsko-szwajcarskiej potyczki w ćwierćfinale zmierzy się z lepszą z pary Wiktoria Azarenka - Elina Switolina.

Relacja na żywo z meczu Świątek - Bencic na Polsatsport.pl.

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów Igi Świątek, Huberta Hurkacza, Magdy Linette i innych gwiazd światowego tenisa. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.