Liga Narodów siatkarzy 2023: Wyniki i skróty niedzielnych meczów

Siatkarze Kanady zapewnili sobie utrzymanie w Lidze Narodów.

Niedziela jest ostatnim dniem rywalizacji w fazie zasadniczej VNL 2023. Reprezentacja Polski na zakończenie turnieju na Filipinach wygrała z Japonią 3:0. Sprawdź wyniki niedzielnych meczów Ligi Narodów siatkarzy.

Ostatnie turnieje fazy zasadniczej VNL 2023 są rozgrywane w Pasay City na Filipinach, gdzie występuje reprezentacja Polski oraz w Anaheim w Stanach Zjednoczonych.

Ważne zwycięstwo odniosła reprezentacja Kanady, która pokonała Chińczyków 3:1. To zwycięstwo zapewniło ekipie trenera Tuomasa Sammelvuo utrzymanie w Lidze Narodów. W starciu siatkarskich potęg Amerykanie wygrali w trzech setach z Francją.

Skrót meczu Chiny - Kanada:

Polscy siatkarze zakończyli turniej na Filipinach wygraną z Japonią 3:0. Słowenia pozbawiła natomiast Holendrów szans na grę w turnieju finałowym, pokonując ich 3:0.