Awans jednej z faworytek Wimbledonu. Łzy Brazylijki

Rybakina awansowała po kreczu rywalki. Łzy Brazylijki na Wimbledonie

Broniąca tytułu Jelena Rybakina awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu. Jej rywalka, Brazylijka Beatriz Haddad Maia, skreczowała w pierwszym secie przy stanie 4:1 dla rozstawionej z numerem trzecim tenisistki z Kazachstanu.

Haddad Maia, występująca na trawiastych kortach Londynu z numerem 13., miała kłopoty z plecami już przy stanie 1:3. Wówczas wezwała pomoc medyczną, ale cały czas krzywiła się z bólu. Następnie udała się do szatni, gdzie dalej udzielano jej pomocy.

Po kilku minutach wróciła na kort. Nie była jednak w stanie odbijać piłki po zagraniach Rybakiny, szybko przegrała gema i ze łzami w oczach zrezygnowała z dalszej gry. Na pocieszenie pozostał jej fakt, że została nagrodzona przez publiczność brawami za swoją ambitną postawę i podjęcie próby rywalizacji.

W ćwierćfinale rywalką Rybakiny będzie zwyciężczyni meczu Czeszki Petry Kvitovej (nr 9.) z Tunezyjką Ons Jabeur (6.).

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów Igi Świątek, Huberta Hurkacza i innych gwiazd światowego tenisa. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.