Popis ubiegłorocznej finalistki! Uzupełniła grono ćwierćfinalistek Wimbledonu

Ons Jabeur awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu.

Tunezyjska tenisistka Ons Jabeur uzupełniła grono ćwierćfinalistek wielkoszlemowego Wimbledonu. Rozstawiona z numerem szóstym zawodniczka gładko pokonała dwukrotną triumfatorkę tej imprezy Czeszkę Petrę Kvitovą 6:0, 6:3.

Jabeur ma wyższy numer rozstawienia niż Kvitova, która grała z "dziewiątką", ale rozmiary jej zwycięstwa nad doświadczoną rywalką są dość niespodziewane.

33-letnia Czeszka znakomicie czuje się na trawie. Wygrała Wimbledon w 2011 i 2014 roku, a ostatnio notowała zwyżkę formy.

Tunezyjka nie dała jednak Kvitovej żadnych szans, zwłaszcza w pierwszym secie, trwającym zaledwie 22 minuty.

Ćwierćfinałową rywalką Jabeur będzie broniąca tytułu Jelena Rybakina (nr 3.). Reprezentantka Kazachstanu bardzo krótko przebywała na korcie w poniedziałek. Jej przeciwniczka, Brazylijka Beatriz Haddad Maia, z powodu kontuzji pleców skreczowała w pierwszym secie przy stanie 4:1 dla Rybakiny.

W finale poprzedniej edycji Wimbledonu Rybakina pokonała właśnie Jabeur.

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów Igi Świątek, Huberta Hurkacza i innych gwiazd światowego tenisa. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.