Wimbledon: Iga Świątek - Elina Switolina. Relacja i wynik na żywo

Czas na mecz Iga Świątek - Elina Switolina. Stawką pojedynku będzie awans do półfinału Wimbledonu. Czy Polka odniesie kolejne zwycięstwo i zamelduje się w najlepszej czwórce turnieju? Relacja na żywo z meczu Świątek - Switolina na Polsatsport.pl.

Przez pierwsze trzy rundy liderka rankingu WTA przeszła bez straty seta. W czwartej rundzie tenisistka z Raszyna zmierzyła się z Belindą Bencic. Szwajcarka zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko. 14. rakieta świata wygrała pierwszego seta po tie-breaku, a w drugim miała dwie piłki meczowe. Świątek przetrwała jednak trudne momenty i doprowadziła do wyrównania w meczu. W trzeciej partii Polka zachowała więcej zimnej krwi i wygrała 6:3 i całe spotkanie 2:1.

Po trudnej batalii z Bencic liderka światowego rankingu zagra w ćwierćfinale ze Switoliną. Ukrainka wróciła do gry w tym roku po urodzeniu dziecka. W związku z tym w rankingu WTA zajmuje dopiero 76. lokatę. Na trawiastych kortach Wimbledonu 29-latka radzi sobie jednak bardzo dobrze. Na drodze do ćwierćfinału pokonała m.in. wyżej notowane Elise Mertens i Wiktorię Azarenkę. Z tą drugą zmierzyła się w czwartej rundzie. Starcie było niezwykle emocjonujące i zakończyło się tie-breakiem w trzecim secie, w którym górą była Switolina.

Do tej pory obie tenisistki rywalizowały ze sobą tylko raz. Było to w turnieju WTA w Rzymie w 2021 roku. Panie spotkały się na etapie ćwierćfinału i górą była Świątek. Na zwyciężczynie polsko-ukraińskiego starcia w półfinale będzie czekała lepsza z pary Jessica Pegula - Marketa Vondrousova.

Relacja i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Elina Switolina na Polsatsport.pl.