Bułgarzy znów za mocni. Fatalny drugi set i koniec marzeń Polaków o medalach!

Bułgaria znowu okazała się lepsza od Polski na MŚ siatkarzy U21.

Reprezentacja Polski przegrała drugi mecz w drugiej rundzie fazy grupowej mistrzostw świata siatkarzy do lat 21. Tym razem Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość Bułgarii, z którą przegrali już drugi raz w tym turnieju - tym razem 0:3. To oznacza, że nasi siatkarze stracili już praktycznie szanse na awans do strefy medalowej.

Polacy byli pod ścianą przed tym spotkaniem. Po porażce z Iranem 0:3 było jasne, że do przedłużenia nadziei na wyjście z grupy potrzebna jest wygrana z Bułgarami. Byłby to rewanż za porażkę w pierwszej rundzie 2:3.

Stało się jednak zupełnie inaczej. To rywale byli znacznie lepsi - zwłaszcza w pierwszym i trzecim secie. Śmiało można powiedzieć, że jednym z decydujących momentów tej rywalizacji była druga odsłona, którą Polacy przegrali 33:35. Biało-Czerwoni nie wykorzystali prowadzenia 20:17 oraz 21:18, a także aż siedmiu piłek setowych.

W pozostałych partiach dominacja Bułgarów nie podlegała dyskusji. To ich druga wygrana w tej rundzie bez straty seta. Wcześniej pokonali Tajlandię 3:0 i zapewnili sobie awans do półfinału mistrzostw.

Polacy, którzy w drugiej rundzie nie zdobyli jeszcze seta, mają już tylko matematyczne szanse na wyjście z grupy. Nasi siatkarze musieliby bowiem liczyć na porażkę Iranu z Tajlandią 0:3, podobnie jak z Bułgarią w takich samych rozmiarach. Wówczas, przy ewentualnym triumfie Biało-Czerwonych 3:0 z Tajlandią, o drugim miejscu zadecydowałaby tzw. mała tabelka. To jednak bardzo mało prawdopodobny scenariusz.

Wszystko wskazuje na to, że Polacy będą grać o miejsca 5-8 na tegorocznych mistrzostwach świata. Do rozegrania został im jeszcze jeden mecz w grupie - z Tajlandią, który zaplanowany został na 13 lipca o godz. 13:00.

Polska U21 - Bułgaria U21 0:3 (18:25, 33:35, 18:25)