Młody Polak w ćwierćfinale Wimbledonu! Pokonał faworyta, czas na Rosjanina

Tomasz Berkieta awansował do ćwierćfinału singla juniorskiego Wimbledonu. Niespełna 17-letni Polak w trzech setach pokonał turniejową "2" Meksykanina Rodrigo Pacheco-Mendeza i teraz zagra z Rosjaninem Jarosławem Deminem. Po dwóch godzinach przerwy Berkieta ponownie pojawił się na wimbledońskich kortach... i wywalczył kolejny awans do ćwierćfinału, tym razem debla w parze z Henrym Searle.

W rywalizacji seniorów na Wimbledonie, na etapie ćwierćfinałów nie ma już żadnego Polaka. Kibicom biało-czerwonych pozostaje wspierać zatem tych najmłodszych, między innymi Tomasza Berkietę.

Polak w pierwszej rundzie pokonał Brytyjczyka Phoenixa Weira 6:4, 6:4, a następnie zwyciężył Amerykanina Kyle'a Kanga 6:2, 6:2. Jego rywal w 1/8 finału Rodrigo Pacheco-Mendez też nie stracił seta, dlatego ich starcie zapowiadało się pasjonująco.

Lepiej wszedł w nie rozstawiony z dwójką Meksykanin, który wygrał pierwszą partię 6:4. W drugiej Pacheco-Mendez też był blisko zwycięstwa, ale Polak zwyciężył w grze nerwów. Co prawda nie wykorzystał dwóch setbolów, ale przy trzecim był już skuteczny i triumfował w tie-breaku. W trzecim secie szybko zaliczył przełamanie i kontrolował sytuację. Meksykanin obronił trzy piłki meczowe, ale przy czwartej Berkieta nie dał już szans rywalowi.

Dzięki temu urodzony w lipcu 2006 roku Polak zagra w ćwierćfinale juniorskiego Wimbledonu. Tam jego rywalem będzie kolejny rozstawiony tenisista - turniejowa "5" Rosjanin Jarosław Demin.

Tomasz Berkieta - Rodrigo Pacheco-Mendez 4:6, 7:6, 6:4

Berkiecie wystarczyły tylko dwie godziny odpoczynku, a po nich znowu stawił się na korcie. Tym razem w parze z Brytyjczykiem Henrym Searle, stanął do walki o ćwierćfinał Wimbledonu w deblu chłopców. Tutaj polsko-brytyjskiemu duetowi do zwycięstwa wystarczyła niespełna godzina. Debel Kaylan Bigun/Yi Zhou nie miał szans i przegrał 4:6, 4:6.

Berkieta/Searle - Bigun/Zhou 6:4, 6:4

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów topowych zawodników i zawodniczek. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.