Kiedy mecz Polska - USA? O której godzinie odbędzie się finał Ligi Narodów?

Kiedy Polacy zagrają w finale Ligi Narodów? Kiedy mecz siatkarzy?

Reprezentacja Polski siatkarzy zagra w finale Ligi Narodów. Biało-Czerwoni w półfinale prestiżowego turnieju pokonali Japonię 3:1. Ich rywalem w finałowym spotkaniu będą Stany Zjednoczone. O której godzinie mecz Polska - USA?

Reprezentacja Polski awansowała do finału Ligi Narodów siatkarzy! Biało-Czerwoni pewnie pokonali Japonię 3:1 w decydującym spotkaniu i zameldowali się w starciu o złoty medal tegorocznej edycji.

W drugim półfinale Amerykanie pewnie pokonali Włochów 3:0. Siatkarze USA, podobnie jak biało-czerwoni, mają w swoim dorobku trzy medale Ligi Narodów, dwa srebra i brąz. Reprezentacja Italii natomiast tylko raz do tej pory znalazła się w najlepszej czwórce imprezy - w zeszłym roku, gdy była organizatorem turnieju finałowego, zajęła czwarte miejsce.

Do rywalizacji w tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy przystąpiło szesnaście reprezentacji. Turniej finałowy rozgrywa się w dniach 19–23 lipca Gdańsku. W Ergo Arenie zaprezentowało się łącznie osiem czołowych ekip fazy interkontynentalnej, którą wygrała reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

Rozgrywki Ligi Narodów 2022 wygrała Francja, która w finale rozegranym w Bolonii wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3:2. Polska wywalczyła brązowy medal. Najlepszym zawodnikiem (MVP) wybrany został Earvin N’Gapeth.

Kiedy Polacy zagrają w finale Ligi Narodów? O której mecz Polska - USA?

Finał Ligi Narodów Polska - USA rozpocznie się w niedzielę 23 lipca o godz. 20:00. Transmisja TV i stream online od godz. 19:45 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 15:30.