Klasyk Premier League na korzyść Manchesteru United. "Czerwone Diabły" dalej niepokonane

Manchester United pokonał 2:0 Arsenal w meczu towarzyskim przed startem sezonu 2023/2024. Spotkanie dwóch uznanych brytyjskich marek zostało rozegrane na MetLife Stadium w New Jersey.

Dla podopiecznych Erika ten Haga wygrana z ligowym rywalem była już trzecią w trwającym okresie przygotowawczym. Piłkarze z czerwonej części Manchesteru w żadnym z rozegranych sparingów nie stracili nawet bramki. We wcześniejszych towarzyskich potyczkach pokonali 2:0 Leeds United i 1:0 Olympique Lyon.

W rywalizacji z Arsenalem obie bramki dla "Czerwonych Diabłów" padły w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najpierw na strzał zza pola karnego zdecydował się Bruno Fernandes, a z nieprzyjemnym uderzeniem nie poradził sobie Aaron Ramsdale. Siedem minut później sytuację sam na sam z golkiperem "Kanonierów" wykorzystał silnym strzałem w krótki róg Jadon Sancho.

Co ciekawe - mimo triumfu drużyny z Manchesteru oba zespoły rozegrały jeszcze serię rzutów karnych. W niej również górą byli piłkarze z Old Trafford. Jako jedyny swój rzut karny przestrzelił Fabio Vieira.

Arsenal wygrał jak na razie tylko jeden z czterech rozegranych gier kontrolnych. Dwudziestego lipca gracze z północnego Londynu wygrali 5:0 z drużyną gwiazd ligi MLS. Wcześniej natomiast zremisowali z 1. FC Nürnberg oraz Watfordem.

Arsenal - Manchester United 0:2

Bramki: Fernandes 30, Sancho 37