6:1 z Chorwacją! Polacy kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa

Polska - Chorwacja 6:1 w ME hokeistów na trawie 3. dywizji.

Polscy hokeiści na trawie pokonali w Skierniewicach Chorwację 6:1 w swoim trzecim spotkaniu mistrzostw Europy trzeciej dywizji. Biało-czerwoni mają na koncie komplet zwycięstw; w piątek zmierzą się z Gibraltarem.

Polacy pewnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, a ich rozmiary pokazują różnicę co najmniej klasy, jaka dzieli biało-czerwonych od pozostałych uczestników. Po zwycięstwie nad Serbią 23:0 i Maltą 6:0, gospodarze mistrzostw rozgromili Chorwatów 6:1.

Samo spotkanie miało dość nietypowy przebieg; wszystkie gole padły w drugiej kwarcie. Polacy w ciągu niespełna 10 minut zaaplikowali sześć goli rywalom, którzy odpowiedzieli tylko jednym trafieniem.

– Ten wynik brałbym w ciemno, zważywszy, że dwa lata temu na mistrzostwach Europy w Gnieźnie wygraliśmy tylko 4:2, ale goniliśmy wynik od 0:2. Pokazaliśmy dzisiaj, że odrobiliśmy lekcję. Do końca nie jestem zadowolony, bowiem ta pierwsza kwarta nie wyglądała tak jak powinna, a w trzeciej i czwartej mogliśmy bardziej ofensywnie zagrać i dołożyć kolejne bramki – podsumował spotkanie trener reprezentacji Polski Dariusz Rachwalski.

Czwartek jest dniem przerwy w turnieju, a w piątek kolejnym przeciwnikiem Polaków będzie reprezentacja Gibraltaru, która ma także trzy wygrane na koncie.

Zajęcie pierwszego miejsca w mistrzostwach nie gwarantuje jednak awansu do wyższej dywizji; o tym zadecydują przyszłoroczne turnieje kwalifikacyjne.