Złoty dzień Australijczyków na MŚ w pływaniu. Umocnili się na czele klasyfikacji medalowej

Kaylee McKeown zwyciężyła na 50 m stylem grzbietowym.

Z pięciu czwartkowych finałów mistrzostw świata w Fukuoce aż trzy wygrali pływacy z Australii. Ze złota cieszyli się Kaylee McKeown na 50 m stylem grzbietowym, Kyle Chalmers na 100 m stylem dowolnym oraz kobieca sztafeta 4x200 m stylem dowolnym.

McKeown o zaledwie 0,03 s wyprzedziła Amerykankę Regan Smith. We wtorek Australijka zwyciężyła też na 100 m st. grzbietowym.

Australijski dorobek z tego dnia uzupełnia srebro Elizabeth Dekkers na 200 m st. motylkowym. Zwyciężyła Kanadyjka Summer Mcintosh.

Łącznie Australijczycy już dziewięć razy stawali na najwyższym stopniu podium i zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji medalowej. Chiny mają na koncie cztery złote medale, a USA trzy.

W czwartek, w porannych eliminacjach, bez sukcesów zaprezentowało się dwoje Polaków. Dawid Wiekiera był 17. na 200 m stylem dowolnym, a Kornelia Fiedkiewicz 19. na 100 m stylem dowolnym.

Mistrzostwa potrwają do niedzieli. Polska ma na koncie jeden medal. W środę srebrny na 200 m stylem motylkowym wywalczył Krzysztof Chmielewski.