Górnik i Arka muszą poczekać na zwycięstwo. Podział punktów w Łęcznej

Trener Górnika Łęczna Ireneusz Mamrot.

W drugiej kolejce do Łęcznej zawitała ekipa z Gdyni. Finalnie jednak, ani Górnikowi, ani Arce nie udało się skierować piłki do bramki rywala. Był to drugi podział punktów dla obu zespołów.

W pierwszej kolejce Fortuna 1 Ligi Górnik Łęczna wywalczył cenny remis w starciu z Wisłą Kraków. Strzelanie rozpoczął w 28. minucie Miłosz Kozak. Kolejne dwie bramki zdobyli zawodnicy Wisły Kraków - Goku i Miki. Ważny punkt dla Górnika wywalczył w 86. minucie Adam Deja, który strzelił wyrównującego gola.

Arka Gdynia zremisowała 2:2 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza na własnym stadionie. Jeszcze przed upływem pierwszych 60 sekund na listę strzelców wpisał się Kacper Skóra. Podobnie, jak w meczu Górnika, Arka zaliczyła comeback po kolejnych dwóch bramkach straconych. W 80. minucie remis uratował 22-letni Olaf Kobacki.

28 lipca nastał czas na spotkanie Górnika z Arką w ramach drugiej kolejki sezonu 2023/24. W pierwszej połowie częściej przy piłce znajdowali się podopieczni trenera Ireneusza Mamrota. Aktywniejsi jednak byli goście, którzy częściej oddawali strzały.

W drugiej połowie ekipa prowadzona przez Wojciecha Łobodzińskiego zdominowała grę, co podrażniło piłkarzy Górnika. Piłkarze zaczęli grać bardziej agresywnie, czego skutkiem było 8 żółtych kartek pokazanych łącznie przez sędziego Łukasza Szczecha. Dodatkowo, w 90. minucie meczu, boisko musiał opuścić Karol Turek, który ujrzał drugi żółty kartonik.

Finalnie przewaga gdynian nie przełożyła się na bramki - tych kibice zgromadzeni na stadionie w Łęcznej w tym meczu nie ujrzeli. Obie drużyny będą musiały poczekać na zwycięstwo w tegorocznej rywalizacji na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

W następnej kolejce Górnik pojedzie do Legnicy, by zmierzyć się ze spadkowiczem - Miedzią. Natomiast Arka będzie gościć u siebie beniaminka - Polonię Warszawa.