Wicemistrzyni świata pokonana podczas mistrzostw Polski

Olga Chojecka

Olga Chojecka została mistrzynią Polski w chodzie na 5 km. Zawodniczka WLKS Nowe Iganie ustanowiła rekord życiowy - 21.29,24. Na dystansie 10 km w Gorzowie Wielkopolskim zwyciężył Maher Ben Hlima czasem 40.35,48.

Chojecka o 15 sekund wyprzedziła Katarzynę Zdziebło, wicemistrzynię świata i Europy w chodzie na 20 km. Trzecie miejsce czasem 23.07,90 zajęła Agnieszka Ellward z WKS Floty Gdynia.

Ben Hlima, Tunezyjczyk reprezentujący Polskę, był bezkonkurencyjny na dystansie 10 km. Drugi Dawid Tomala stracił do niego ponad 90 sekund. Mistrz olimpijski z Tokio uzyskał czas 42.11,81. Brązowy medal zdobył Artur Brzozowski - 42.53,74.

W sesji porannej mistrzostw Polski odbędą się eliminacje biegu na 200 m. Sesja popołudniowa rozpocznie się o godzinie 16.20. Wydarzeniem dnia będzie finał biegu na 400 m kobiet z udziałem Natalii Kaczmarek oraz konkursy rzutu młotem, w których wezmą udział Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk.