Genialny start polskich siatkarzy! Nie dali rywalom najmniejszych szans

Andrzej AdamiecSiatkówka

Polscy siatkarze bez problemu wygrali swój pierwszy mecz podczas tegorocznej Uniwersjady. Biało-Czerwoni pokonali reprezentację Portugalii 3:0 (25:12, 25:15, 25:20).

W sobotę 29 lipca 2023 roku siatkarze reprezentacji Polski rozegrali swój pierwszy mecz podczas tegorocznej Uniwersjady. Naprzeciwko polskich zawodników stanęli członkowie narodowej drużyny Portugalii. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego nie miał w tym starciu najmniejszych szans.

Biało-Czerwoni już od początku rywalizacji dominowali na boisku, dzięki czemu bez problemu wygrali pierwszego seta, tracąc w tym czasie zaledwie 12 punktów. W kolejnej odsłonie Polacy nadal rozdawali karty. Portugalczycy w drugiej części meczu byli w stanie wygrać tylko 15 punktów.

W ostatnim secie polscy siatkarze natrafili na trochę większy opór, ale mimo to ich rywale nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Biało-Czerwoni wygrali trzecią partię 25:20 i dzięki temu triumfowali w swoim pierwszym meczu na tegorocznej Uniwersjadzie.

Polacy podczas imprezy w Chengdu grają w grupie A. To oznacza, że przed nimi jeszcze starcia z reprezentacjami Korei Południowej i Hongkongu.

Polska - Portugalia 3:0 (25:12, 25:15, 25:20)