Kolejny złoty medal Natalii Kaczmarek

Natalia Kaczmarek czasem 22,86 wygrała bieg na 200 m i zdobyła drugi złoty medal mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Dzień wcześniej triumfowała na 400 m. Drugie miejsce zajęła pochodząca z Białorusi Kryscina Cimanouska - 22,89, a trzecia była Martyna Kotwiła - 23,12.

Kaczmarek wyprzedziła Cimanouską tuż przed metą i pierwszy raz w karierze zeszła poniżej 23 sekund. Anna Kiełbasińska w piątkowych eliminacjach uzyskała drugi wynik, ale wycofała się z rywalizacji z powodu kontuzji.

Tytuł mistrza Polski w biegu na 200 m obronił pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego Łukasz Żok, który poprawił rekord życiowy na 20,73 i o 0,01 sekundy wyprzedził drugiego Alberta Komańskiego oraz o 0,29 s trzeciego Patryka Wykrotę. Żok w czwartek zajął trzecie miejsce na 100 m, więc w mistrzostwach kraju zdobył dwa indywidualne medale.