Nieudany turniej polskich siatkarek! Nie wygrały ani jednego seta

Polki zajęły ósme miejsce na XVII Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy Maribor 2023

Polskie siatkarki rywalizowały w XVII Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy Maribor 2023. Na zakończenie turnieju Biało-Czerwone przegrały z Turczynkami 0:3. Oznacza to, że podczas całego turnieju nie wygrały ani jednego seta.

Rywalizacja w słoweńskim Mariborze nie potoczyła się po myśli polskich siatkarek. Biało-Czerwone rozpoczęły turnieju od porażki z Holenderkami (0:3). W fazie grupowej musiały także uznać wyższość narodowych drużyn Włoch (0:3) i Węgier (0:3).

Po nieudanym pierwszym etapie rywalizacji kibice Polek mieli nadzieje, że ich ulubienice lepiej zaprezentują się w grze o miejsca 5-8. Mimo to podopieczne Marcina Orlika ponownie nie były w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę w ani jednym starciu. Poległy w meczach z Chorwacją (0:3) i Turcją (0:3). Przez to Biało-Czerwone zajęły ostatnie miejsce na XVII Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy Maribor 2023, nie wygrywając w żadnym spotkaniu ani jednego seta.

Turniej w Słowenii zakończy się w sobotę 29 lipca 2023 roku. O brązowy medal powalczą reprezentacje Holandii i Węgier. Natomiast o złoto zagrają narodowe drużyny Niemiec i Słowenii.