Od 2:0 do 2:3! Polskie siatkarki przegrały emocjonujące starcie z Brazylią

Alicja Grabka – rozgrywająca i kapitan reprezentacji Polski siatkarek na Uniwersjadzie w Chengdu.

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała w swym pierwszym meczu na Uniwersjadzie w Chengdu. Polki prowadziły z Brazylią już 2:0, rywalki zdołały jednak wyrównać stan meczu i wygrać w zaciętym tie-breaku.

Polki na inaugurację rozgrywek zmierzyły się z reprezentacją Brazylii. W pierwszej partii biało-czerwone miały wyraźną przewagę i choć rywalki w końcówce zmniejszyły dystans, wygrały pewnie 25:21. W drugiej odsłonie, po dobrym otwarciu Polek, gra się wyrównała. W końcówce Polki wykorzystały błędy rywalek i również drugą partię zapisały na swe konto (25:22).

Set numer trzy toczył się przy przewadze drużyny Brazylijskiej. Tym razem to Polki musiały gonić wynik i w końcówce dopięły swego (23:23). Niestety, nie zdołały wygrać decydujących akcji i to Brazylia była górą w tej części meczu (23:25). W czwartej odsłonie ton wydarzeniom na parkiecie nadawały siatkarki z Ameryki Południowej. Polki próbowały odrobić straty, ale bez powodzenia. Wynik 19:25 oznaczał, że zwycięzcę tego starcia miał wyłonić tie-break.

W decydującym secie polskie siatkarki wypracowały sobie wyraźną przewagę (11:6), którą jednak roztrwoniły. Polki miały nawet piłkę meczową (14:13), ale seta i cały mecz wygrała ostatecznie Brazylia, która była górą w rywalizacji na przewagi (14:16).

Najwięcej punktów: Julita Piasecka (19), Weronika Szlagowska (17), Marta Orzyłowska (12), Aleksandra Rasińska (10) – Polska; Sabrina Machado (21), Juliana Tiago Da Silva (17), Sabrina Groth (14) – Brazylia.

W kolejnych meczach grupy A dojdzie do konfrontacji Polska – Chińskie Tajpej (poniedziałek 31 lipca, godzina 11.30) oraz Brazylia – Chińskie Tajpej (wtorek 1 sierpnia).

Polska – Brazylia 2:3 (25:21, 25:22, 23:25, 19:25, 14:16)

Polska: Małgorzata Lisiak, Alicja Grabka, Julita Piasecka, Marta Orzyłowska, Aleksandra Rasińska, Weronika Szlagowska – Kinga Drabek (libero) oraz Justyna Łysiak (libero), Marta Łyczakowska, Pola Nowakowska, Karolina Drużkowska, Kornelia Moskwa. Trener: Jacek Pasiński.
Brazylia: Sabrina Groth, Juliana Tiago Da Silva, Mesquita Dos Santos, Sabrina Machado, Leticya Franco, Lyara Medeiros – Lais Lima (libero) oraz Maria Lima De Oliveira, Mikaella Costa, Natalia Danielski. Trener: Fernando Gomes.