Hurkacz i Tiafoe w ćwierćfinale! Decydował super tie-break

Frances Tiafoe i Hubert Hurkacz awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP w Waszyngtonie

Hubert Hurkacz, grający pierwszy raz w karierze w parze z Amerykaninem Francesem Tiafoe, awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Waszyngtonie. Mimo poważnych kłopotów w pierwszym secie, polsko-amerykański duet pokonał Amerykanów Christophera Eubanksa i Sebastiana Kordę po super tie-breaku.

Bieżący sezon deblowy upływa Hurkaczowi pod znakiem zmian. Wrocławianin wystąpił w sześciu turniejach, za każdym razem grając w parze z innym tenisistą. Najwięcej meczów rozegrał z Bułgarem Grigorijem Dimitrowem, z którym doszedł to drugiej rundy turnieju ATP w Indian Wells, ale o jakimkolwiek zgraniu z partnerem nie może być w przypadku Polaka mowy.

Niewiele większe doświadczenie we wspólnej grze mieli rywale polsko-amerykańskiego duetu. Christopher Eubanks i Sebastian Korda zagrali ze sobą po raz drugi, przy czym od ich pierwszego wspólnego występu minęły już trzy lata. W 2020 roku Amerykanie dotarli do drugiej rundy Challengera w Dallas, przegrywając wówczas w dwóch setach z kanadyjską parą Polansky/ Schnur.

Pierwsze trzy gemy wygrali zgodnie tenisiści, którzy wówczas serwowali. Na pierwsze przełamanie nie trzeba było jednak długo czekać, ponieważ już w czwartym gemie Eubanks i Korda nadspodziewanie łatwo (bo do 15) wygrali przy serwisie Hurkacza, a następnie powtórzyli to w ósmym gemie - ponownie przy podaniu Polaka - wygrywając pierwszego seta 6:2.

W drugiej odsłonie, w której nie brakowało potężnych forhendów z głębi kortu i kapitalnych, długich wymian, dwanaście gemów nie przyniosło żadnego przełamania - wszystkie padły łupem pary, która serwowała. O losach seta musiał zatem decydować tie-break. W nim górą - po niezwykle wyrównanej batalii - byli jednak Hurkacz i Tiafoe, którzy najpierw obronili piłkę meczową, a następnie doprowadzili do wygranej 11-9, kończąc partię znakomitym returnem Amerykanina.

Zgodnie z regulaminem turnieju o tym, która para zagra w ćwierćfinale, decydował super tie-break. W nim, podobnie jak w końcówce drugiego seta, gra była niezwykle wyrównana. Końcówka należała jednak do polsko-amerykańskiego duetu, który triumfował 10-7!

W ćwierćfinale Hubert Hurkacz i Frances Tiafoe zmierzą się ze zwycięzcami meczu Lloyd Glasspool (Wielka Brytania)/ Harri Heliovaara (Finlandia) - Fabrice Martin (Francja)/ Hugo Nys (Monako).

Christopher Eubanks/ Sebastian Korda - Hubert Hurkacz/ Frances Tiafoe 6:2, 6:7 (9-11), 7-10.