Dramatyczne sceny w Waszyngtonie! Tenisista upadł na ziemię, mecz przerwany

Wu Yibing zasłabł w trakcie meczu

W zaskakujący sposób zakończył się mecz w pierwszej rundzie ATP 500 w Waszyngtonie. Chińczyk Wu Yibing w trakcie pierwszego seta zszedł z kortu i upadł na ziemię, przewracając krzesła. 23-letni tenisista źle się poczuł i nie był w stanie kontynuować spotkania z Japończykiem Yosuke Watanukim. Powodem zasłabnięcia była wysoka temperatura, sięgając 30 stopni Celsjusza w cieniu.

Mecz trwał zaledwie 19 minut, a w trakcie spotkania chiński tenisista zdążył już przełamać rywala i wysunąć się na prowadzenie 4:1. Przewaga nie trwała długo, a chwilę później na korcie doszło do dramatycznie wyglądającej sceny.

Zawodnik kierował się w stronę swoich rzeczy i wyglądało na to, że chciał się napić. Niestety - nie zdążył i zamiast tego upadł na ziemię, przewracając krzesło. Z niezwłoczną pomocą ruszyli fizjoterapeuta oraz sędzia zawodów.

Okazało się, że złe samopoczucie chińskiego zawodnika spowodowane było wysoką temperaturą w cieniu oraz dużą wilgotnością - około 43 procent. Zawodnik z powodu złego stanu zdrowia musiał skreczować, a Japończyk Yosuke Watanuki w drugiej rundzie zagra z rozstawionym z "trójką" Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassime.