MŚ siatkarek U-19: Polska - Serbia. Transmisja TV i stream online

Reprezentacja Polski siatkarek odniosła drugie zwycięstwo na mistrzostwach świata U-19.

Reprezentacja Polski siatkarek ma na swoim koncie już dwa zwycięstwa na mistrzostwach świata U-19. O trzecią wygraną podopieczne Waldemara Kawki powalczą z Serbkami. Transmisja TV i stream online meczu Polska - Serbia w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Biało-Czerwone znakomicie rozpoczęły światowy czempionat, rozgrywany w Chorwacji. W pierwszym meczu pokonały Meksykanki 3:1, prezentując naprawdę solidną siatkówkę. Najlepiej punktowały Anna Fiedorowicz (22) i Martyna Podlaska (18).

Drugie spotkanie z Koreą Południową było krótsze i zdecydowanie spokojniejsze. Oprócz drugiego, wyrównanego seta, siatkarki trenera Kawki bez trudu kontrolowały przebieg gry. Wygrały do 19, 23 i 16 i objęły prowadzenie w tabeli grupy D.

Teraz czas na kolejnego rywala, reprezentację Serbii. Drużyna ta przegrała na otwarcie z Japonią po tie-breaku, by później pokonać Meksyk bez straty seta.

Później Polki czekają mecze ze Stanami Zjednoczonymi (5 sierpnia) i Japonią (6 sierpnia). W piątek 4 sierpnia nasza kadra ma dzień wolny. Do najlepszej szesnastki rozgrywek awansują po cztery zespoły z każdej z grup.

Transmisja TV i stream online meczu Polska - Serbia od 17:50 w Polsacie Sport i Polsat Box Go. Komentują Adam Romański i Milena Sadurek.