Dominacja polskich siatkarek! Drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata

Polskie siatkarki wygrały z Koreą w meczu MŚ U-19.

Polskie siatkarki pewnie wygrały z Koreą Południową 3:0 w chorwackim Osijeku w meczu grupy D mistrzostw świata U19. W swym drugim spotkaniu na tym turnieju podopieczne trenera Waldemara Kawki odniosły drugie zwycięstwo – wcześniej pokonały Meksyk 3:1.

W premierowej partii Koreanki dotrzymywały kroku reprezentacji Polski do stanu 13:12. Wówczas poszła seria wygranych akcji Polek – dwa punktowe bloki, następnie trzy asy Aleksandry Walczak i było 19:12. Koreańskie siatkarki jeszcze próbowały nawiązać walkę, ale Polki spokojnie utrzymały przewagę. Martyna Podlaska zdobyła ostatni punkt w tym secie punktową zagrywką (25:19).

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Lepiej zaczęły Koreanki (4:6), ale później wynik długo oscylował wokół remisu. W końcówce nie brakowało emocji. Po ataku Zofii Sobanty było 23:20, ale trzy kolejne punkty zapisały na swym koncie przeciwniczki i po asie Eunji Shin był remis 23:23. Dwie kluczowe akcje padły jednak łupem Polek. Sobanty zaatakowała blok-aut, a po chwili Podlaska kiwką ustaliła wynik na 25:23.

Set numer trzy to mocne otwarcie Polek (5:1). Co prawda przeciwniczki szybko złapały kontakt, ale w środkowej części seta biało-czerwone nadawały ton wydarzeniom na boisku (15:11, 19:13). Polskie siatkarki pewnie zmierzały po zwycięstwo. Przestrzelona zagrywka dała im piłkę meczową, a chwilę później rywalki nie poradziły sobie z wyprowadzeniem akcji po zagrywce Anny Fiedorowicz (25:16).

Skrót meczu Polska - Korea:

Najwięcej punktów: Martyna Podlaska (21) – Polska; Lee Jua (10) – Korea Południowa. Dominacja Polek w ataku i bloku (12–2); rywalki lepiej punktowały zagrywką (6–8), popełniły też mniej błędów własnych.

Polki odniosły drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata U19. We wtorek pokonały 3:1 Meksyk. W czwartek czeka ich kolejne spotkanie, zmierzą się w nim z reprezentacją Serbii.

Polska – Korea Południowa 3:0 (25:19, 25:23, 25:16)

Polska: Agata Milewska, Amelia Dombrowska, Anna Fiedorowicz, Rozalia Moszyńska, Aleksandra Walczak, Martyna Podlaska – Zuzanna Suska (libero) oraz Zofia Brzoza, Zofia Sobanty, Karolina Feliks. Trener: Waldemar Kawka.
Korea Południowa: Daeun Kim, Seon Ok Gwak, Eunji Shin, Sebeen Kim, Jua Lee, Jiyun Lee – Garam Yu (libero) oraz Sumin Jeon, Suji Jeong, Subin Park, Chaeeun Bae. Trener: Yoon Hee Chang.