Polki bez finału na Uniwersjadzie! Chinki powalczą o złoty medal

Polskie siatkarki nie powalczą o złoty medal podczas tegorocznej Uniwersjady. Biało-Czerwone w półfinale imprezy w Chengdu przegrały z reprezentacją Chin 0:3 (20:25, 15:25, 15:25).

Zawodniczki azjatyckiego kraju już na początku starcia zaczęły stawiać warunki na parkiecie. Rywalki Polek szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Biało-Czerwone nie były w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę przeciwniczek, przez co przegrały pierwszego seta, zdobywając w tym czasie 20 punktów.

Kolejna odsłona tego meczu również nie potoczyła się po myśli polskich siatkarek. Chinki ponownie dominowały na boisku, dzięki czemu potrafiły odskoczyć oponentkom na dziesięć punktów. Ten set zakończył się triumfem azjatyckiej ekipy 25:15.

Podopieczne Jacka Pasińskiego w trzeciej partii nie były w stanie odwrócić losów spotkania. Chinki już na początku seta wygrały cztery punkty z rzędu. Z biegiem czasu ich przewaga tylko rosła. Ostatecznie Biało-Czerwone przegrały ostatnią część rywalizacji 15:25.

Oznacza to, że Polki nie zagrają w finale tegorocznej Uniwersjady. Zamiast tego powalczą o brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce staną naprzeciwko zawodniczek z Brazylii. Chinki w finale zmierzą się natomiast z Japonkami.

Polska - Chiny 0:3 (20:25, 15:25, 15:25)