Polscy siatkarze zagrają o medale! Przekonujący triumf w ćwierćfinale

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała w ćwierćfinale trwającej Uniwersjady Ukrainę 3:0 (25:20, 25:16, 25:19). Tym samym podopieczni Dariusza Luksa zagrają o medale imprezy rozgrywanej w chińskim Chengdu.

Trzeba przyznać, że w pierwszym secie reprezentacja Ukrainy dzielnie dotrzymywała kroku faworyzowanym Polakom. W końcówce seta Biało-Czerwoni prowadzili tylko 17:16, ale od tego momentu poprawili swoją grę i odskoczyli rywalom. Ostatecznie w inauguracyjnej partii triumfowali do 20.

Druga odsłona piątkowej rywalizacji stała już pod znakiem totalnej dominacji Polaków. Biało-Czerwoni górowali nad rywalami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i bardzo szybko rozstrzygnęli losy tego seta na swoją korzyść, pozwalając przeciwnikom na zdobycie zaledwie szesnastu "oczek".

Zdecydowanie najwięcej trudności sprawiła polskim siatkarzom rywalizacja w trzeciej partii. Trzy pierwsze piłki padły łupem reprezentantów Ukrainy, którzy od tego momentu cały czas utrzymywali przewagę nad polską drużyną. Przy stanie 11:16 wydawało się, że siatkarzom trenera Luksa będzie już niezwykle trudno odrobić straty. Biało-Czerwoni udowodnili jednak swoją wyższość, błyskawicznie doprowadzili do remisu, a następnie wygrali trzeciego seta i całe spotkanie. Teraz przyszedł czas na półfinał i walkę o medale!

Polska - Ukraina 3:0 (25:20, 25:16, 25:19)
Polska: Łukasz Kozub, Damian Kogut 8, Dawid Woch 5, Dawid Dulski 6, Michał Gierżot 17, Mateusz Poręba 7 oraz Kamil Szymura (libero) oraz Maciej Krysiak, Mariusz Magnuszewski, Kewin Sasak 5. Trener: Dariusz Luks.