Pogromczyni Igi Świątek odpadła z turnieju w Waszyngtonie

Elina Switolina

Ukraińska tenisistka Elina Switolina, która pokonała Igę Świątek w ćwierćfinale wielkoszlemowego Wimbledonu, w swoim kolejnym występie przegrała na tym etapie turnieju WTA 500 w Waszyngtonie z najwyżej rozstawioną Amerykanka Jessica Pegulą 6:4, 3:6, 4:6.

Switolina wróciła na korty w kwietniu po przerwie spowodowanej macierzyństwem, a już w lipcu sprawiła dużą niespodziankę docierając do półfinału Wimbledonu, po wyeliminowaniu m.in. światowej "jedynki" Świątek.

W Waszyngtonie Ukrainka tak daleko nie doszła, chociaż sprawiła Peguli sporo problemów. W trzecim secie Amerykanka obroniła sześć break pointów, ale to ona awansowała do półfinału, w którym spotka się z Greczynka Marią Sakkari. 29-letnia Pegula była najlepsza w Waszyngtonie w 2019 roku i było to jedno z jej dwóch singlowych zwycięstw w karierze.

Drugą parę półfinalistek tworzą broniąca tytułu Rosjanka Ludmiła Samsonowa i Amerykanka Cori Gauff.

W pierwszej rundzie odpadła Magdalena Fręch.