Cztery gole Harry'ego Kane'a! Tottenham rozbił Szachtar, Ukraina pożegnała legendę

W świetnej formie jest obecnie kapitan reprezentacji Anglii Harry Kane. W meczu z Szachtarem Donieck, wygrantm 5:1, strzelił aż cztery gole! Ukraiński klub pożegnał swoją legendę Andrija Pjatowa, który spędził w Doniecku 16 lat i rozegrał w nim 482 mecze.

Towarzyskie spotkanie było wyjątkowym dla ukraińskiej drużyny, która uhonorowała swoją, kończącą karierę, legendę. Piatow rozegrał w Szachtarze Donieck 16 sezonów i to właśnie w 16. minucie został zmieniony. W jego miejsce między słupkami pojawił się Dmytro Riznyk.

W 37. minucie 20-letni obrońca Szachtara Eduard Kozik sfaulował we własnym polu karnym Jamesa Maddisona. Do "jedenastki" podszedł Harry Kane, który pewnie pokonał Riznyka.

Wyrównanie nastąpiło jeszcze w pierwszej połowie. Bramkę "do szatni" zdobył 19-letni Kevin Kelsy. Wenezuelczyk pokonał Guglielmo Vicario strzałem głową po precyzyjnym podaniu z lewego skrzydła od Danyło Sikana.

Pięć minut po wznowieniu gry kibice zgromadzeni na Tottenham Hotspur Stadium mogli obserwować kolejne pięknie wymierzone podanie. Tym razem to James Maddison posłał piłkę na głowę Kane'a, a ten doskonale sfinalizował akcję.

W 55. minucie Dejan Kulusevski obsłużył Kane'a podaniem, przechodzącym między nogami obrońcy ekipy z Doniecka, a następnie napastnik Spurs skompletował hat-tricka.

Wprowadzony z ławki rezerwowych Manor Solomon oddał strzał na bramkę, jednak Riznyk niepewnie interweniował, a futbolówka trafiła pod nogi Kane'a, który zdobył czwartą bramkę tego spotkania. Na tym jednak się nie skończyło. Ostatniego gola, w doliczonym czasie spotkania, strzelił zmiennik 30-latka - Dane Scarlett.

Wyjątkowo aktywny w tym spotkaniu - obok Kane'a - byli James Maddison i Dejan Kulusevski. Dobre interwencje, mimo straty gola, notował również nowy bramkarz Guglielmo Vicario. Z pewnością kibice Tottenhamu mogli spodziewać się więcej po Koreańczyku Heung-Min Sonie.

Tottenham Hotspur - Szachtar Donieck 5:1 (1:1)

Bramki: Kane 38, 50, 55, 79, Scarlett 90+4 - Kelsy 45