Lionel Messi podbija Stany Zjednoczone! Przymierzył z rzutu wolnego (WIDEO)

Lionel Messi z kolejnymi trafieniami w Interze Miami

Lionel Messi się nie zatrzymuje! Argentyńczyk w pucharowym starciu z FC Dallas strzelił kolejne dwa gole. W końcówce spotkania były zawodnik Barcelony przymierzył z rzutu wolnego.

Messi zaskoczył wielu fanów i ekspertów swoim transferem. Przypomnijmy, że mistrz świata z Kataru od lipca 2023 roku jest zawodnikiem Interu Miami, rywalizującego na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Stanach Zjednoczonych.

Chociaż Argentyńczyk ma za sobą dopiero cztery mecze w nowym klubie, to już podbił serca kibiców. W trzech pierwszych spotkaniach 36-latek strzelił pięć goli i zaliczył jedną asystę. Podczas spotkania z FC Dallas, które miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek, Messi zdobył kolejne dwie bramki.

Były zawodnik Paris Saint-Germain otworzył wynik meczu już w szóstej minucie, popisując się bardzo dobrym strzałem z dystansu. Mimo jego starań ekipa z Miami nie była w stanie utrzymać prowadzenia. Na kilka minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry Inter przegrywał 3:4.

Losy spotkania odwrócił Messi, który w 85. minucie zdobył swoją drugą bramkę w tym starciu. Tym razem argentyński piłkarz przymierzył z rzutu wolnego. Przez to trafienie o zwycięzcy meczu musiał zadecydować konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się zawodnicy Interu Miami.

Ekipa Messiego awansowała zatem do ćwierćfinału Leagues Cup. W kolejnym starciu Argentyńczyk i jego koledzy z zespołu zmierzą się ze zwycięzcą meczu Charlotte FC - Houston Dynamo FC.