Szok w decydującym meczu! Polacy ograni przez Włochów w finale uniwersjady

Reprezentacja Polski przegrała z Włochami 0:3 w finale siatkarskich zmagań 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. Tym samym Polacy po raz drugi z rzędu sięgnęli po srebrne medale tej imprezy.

Biało-czerwoni od początku uniwersjady nie ukrywali, że ich jedynym celem było zdobycie złotego medalu. – Przyjechaliśmy tu walczyć o złoto, w żadnym meczu nie spuściliśmy głów. Wiem, że w poniedziałek czeka nas dużo cięższe spotkanie, ale wiem też na co nas stać. Mamy bardzo mocny zespół i to na pewno wykorzystamy – mówił przyjmujący polskiej drużyny Damian Kogut.

Polacy przystępowali do spotkania finałowego jako niepokonana ekipa. Co więcej podopieczni Dariusza Luksa nie stracili nawet seta. Z kolei ich finałowi rywale Włosi w Chengdu już raz przegrali – w rozgrywkach grupowych z Niemcami 2:3. W fazie play-off byli jednak bezlitośni dla rywali. W ćwierćfinale pokonali Argentynę 3:1, a w półfinale wygrali 3:0 z Chinami.

W finale również nie dali szans Polakom i triumfowali w Uniwersjadzie po raz drugi z rzędu. Reprezentanci Italii dominowali od początku pierwszego seta i pomimo szalonego pościgu biało-czerwonych w końcówce seta, triumfowali do 23. W drugiej partii Włosi nie pozostawili już żadnych wątpliwości i wygrali do 18, stawiając naszych siatkarzy pod ścianą. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana, a Polacy zgotowali jeszcze oglądającym spotkanie kibicom emocjonującą końcówkę. Obronili pięć piłek meczowych, ale przy szóstej musieli uznać wyższość przeciwnika.

Polska - Włochy 0:3 (23:25, 18:25, 26:28)