Iga Świątek poznała rywalkę w turnieju WTA w Montrealu

Karolina Pliskova będzie rywalką Igi Świątek w 2. rundzie turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Montrealu (pula 2,8 mln dol.). Czeska tenisistka pokonała w poniedziałek Chinkę Lin Zhu 6:3, 6:7 (8-10), 6:2. Polka, liderka światowego rankingu, miała na otwarcie wolny los.

Doświadczona Czeszka zajmuje obecnie 23. miejsce w rankingu WTA, a w 2017 roku była nawet na czele tego zestawienia.

Dotychczas Świątek dwukrotnie grała z 31-letnią Karoliną Pliskovą (jej siostra bliźniaczka Kristyna też uprawiała zawodowo tenis) i w obu meczach lepsza okazała się polska tenisistka.

Liderka światowej listy przyleciała do Montrealu po zwycięstwie w turnieju WTA w Warszawie.

W tym sezonie Świątek wygrała już cztery turnieje, ale w obecnym sezonie nie ma jeszcze na koncie triumfu w imprezie rangi WTA 1000.

Program poniedziałkowych gier w Montrealu jest zakłócony przez deszcz.

Przerwano m.in. mecz Magdy Linette z Białorusinką Wiktorią Azarenką. Polka przegrała pierwszego seta 3:6.

Natomiast w kwalifikacjach do turnieju w Montrealu odpadła Magdalena Fręch.