Kolumbijki i Francuzki ostatnimi ćwierćfinalistkami piłkarskich mistrzostw świata kobiet

Framcuzki zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata.

Kolumbijki wygrały z Jamajkami 1:0, a Francuzki pokonały Marokanki 4:0 w ostatnich dwóch meczach 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Australii i Nowej Zelandii. Ćwierćfinały zaplanowano na piątek i sobotę.

Już po pierwszej połowie "Trójkolorowe" prowadziły 3:0 po bramkach Kadidiatou Diani, Kenzy Dali i Eugenie Le Sommer, która w drugiej połowie ustaliła wynik meczu na 4:0.

W ćwierćfinale Hiszpanki zmierzą się z Holenderkami, Japonki ze Szwedkami, Angielki z Kolumbijkami, które po raz pierwszy zameldowały się w tej fazie, natomiast Australijki z Francuzkami i to spotkania zapowiada się jako najciekawsze spośród czterech par.

W 1/8 finału po porażce w rzutach karnych ze Szwecją odpadły Amerykanki, które wygrały dwie poprzednie edycje MŚ w 2019 i 2015 roku.