Polscy koszykarze przegrali z Turkami w meczu towarzyskim w Stambule

Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała minimalnie z Turcją 84:87 (15:15, 22:22, 25:22, 22:28) w meczu towarzyskim rozegranym w Stambule. W środę odbędzie się drugie spotkanie tych zespołów.

Będzie to dla Polaków ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się w niedzielę w Gliwicach turnieju prekwalifikacji do igrzysk olimpijskich Paryż 2024.

Polska - Turcja 84:87 (15:15, 22:22, 25:22, 22:28)

Polska: Aleksander Balcerowski 24, Igor Milicic 14, Mateusz Ponitka 14, Michał Sokołowski 9, Andrzej Pluta 8, Jarosław Zyskowski 8, Michał Michalak 7, Przemysław Żołnierewicz 0, Geoffrey Groselle 0, Jakub Nizioł 0;

Najwięcej punktów dla Turcji: Alperen Sengun 24, Omer Yurtseven 14, Onuralp Bitim 12.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Do przerwy był remis 37:37. W trzeciej kwarcie biało-czerwoni mieli nawet kilkupunktową przewagę, ale w decydującej czwartej części to gospodarze odwrócili losy meczu. Najwięcej problemów sprawiał Polakom gracz NBA - Houston Rockets Alperen Sengun.

We wcześniejszych letnich sparingach podopieczni trenera Igora Milicica pokonali dwa razy w Belgradzie Macedonię Północną 97:81 i 84:52, ale przegrali w stolicy Serbii z gospodarzami 66:81. Koszykarze z Bałkanów przygotowują się do mistrzostw świata rozpoczynających się pod koniec sierpnia w Japonii, Indonezji i na Filipinach.

Natomiast we Wrocławiu Polska zmierzyła się z Holandią - pierwszy mecz przegrała 90:94, zaś w drugim odniosła zwycięstwo po dogrywce 101:100.

Rywalizacja o wejście do grona drużyn walczących o bezpośredni awans na IO odbędzie się w Gliwicach w dniach 13-20 sierpnia. Tylko zwycięzca turnieju otrzyma prawo gry we właściwych kwalifikacjach olimpijskich w przyszłym roku. Polska w fazie grupowej zmierzy się z Węgrami, Bośnią i Hercegowiną oraz Portugalią.