Defensywna katastrofa! Pogoń Szczecin rozbita w Belgii

Pogoń Szczecin przegrała z Gent 0:5 w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Rewanż odbędzie się 17 sierpnia w Polsce.

Piłkarze Pogoni z pewnością zdawali sobie sprawę, że środowe spotkanie będzie znacznie trudniejsze niż potyczki z północnoirlandzkim Linfield. Nie przypuszczali jednak, że w pierwszej połowie otrzymają prawdziwą lekcję futbolu od belgijskiej ekipy.

Gospodarzom wychodziło praktycznie wszystko, a dodatkowo mocno pomagała im szczecińska defensywa. Strzelanie rozpoczęło się przed upływem kwadransa, kiedy to Gift Orban wykorzystał złą interwencję Bartosza Klebaniuka. Następnie ten sam piłkarz lobem z dziesiątego metra podwyższył wynik meczu.

To nie był jednak koniec. Po kolejnym błędzie szczecińskiej defensywy gola na 3:0 strzelił Hugo Cuypers. Belg pozazdrościł koledze z ataku i tuż przed przerwą również strzelił swojego drugiego gola. Gent prowadziło 4:0, a Pogoń nie oddała żadnego strzału...

Po przerwie wyglądało to trochę lepiej - może dlatego, że gospodarze już tak nie napierali. Dzięki temu Pogoń stworzyła sobie kilka sytuacji w pierwszych minutach, tyle że żadnej z nich nie wykorzystała.

Znacznie lepiej w tym aspekcie prezentowali się piłkarze Gent i kiedy już mieli sytuację, to ją wykorzystali. Zrobił to Orban, który tym samym skompletował hat-tricka. Mecz zakończył się zwycięstwem Belgów 5:0.

Rewanż odbędzie się 17 sierpnia w Szczecinie.

Gent - Pogoń Szczecin 5:0 (4:0)

Bramki: Orban 13, 35, 64, Cuypers 40, 45+1

Gent: Davy Roef - Matisse Samoise, Ismael Kandouss, Tsuyoshi Watanabe, Jordan Torunarigha (79. Alessio Castro-Montes) – Sven Kums, Julien de Sart – Hong Hyun-seok (78. Andrew Hjusager), Malick Fofana (79. Pieter Gerkens) – Hugo Cuypers (79. Tarik Tissoudali), Gift Orban (89. Brian Emo Agbor)

Pogoń: Bartosz Klebaniuk – Linus Wahlqvist, Benedikt Zech (67. Danijel Loncar), Mariusz Malec, Leonardo Kutris – Jao Gamboa, Mateusz Łęgowski (46. Rafał Kurzawa) – Wahan Biczahczjan (67. Marcel Wędrychowski), Luka Zahović (46. Alexander Gorgon), Kamil Grosicki – Efthymis Kouluris (80. Mariusz Fornalczyk).

Żółte kartki: Torunaringha - Malec, Gamboa.