Motor odpalił dopiero w końcówce. Skromne zwycięstwo i awans do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski

Motor Lublin pokonał 1:0 rezerwy Lecha Poznań.

Motor Lublin pokonał rezerwy Lecha Poznań 1:0 (0:0) w meczu 1/64 Fortuna Pucharu Polski. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 77. minucie Michał Król.

Motor był faworytem tego spotkania. Podopieczni Goncalo Feio występują w wyższej klasie rozgrywkowej, a co więcej, radzą sobie w niej bardzo dobrze. Wygrali dwa z trzech spotkań w Fortuna 1 Lidze i zajmują wysokie, czwarte miejsce. Do środowego spotkania podeszli jednak w przemeblowanym składzie.

Rezerwy Lecha z kolei spisują się poniżej oczekiwań w rozgrywkach ligowych. Zdobyli zaledwie jeden punkt na inaugurację drugiej ligi, remisując z Olimpią Elbląg.

Pierwsza połowa meczu nie dała powodów do radości faworytom. Mimo licznych prób nie byli w stanie sforsować szczelnej poznańskiej obrony. Co więcej, nie stworzyli sobie nawet stuprocentowej sytuacji i na przerwę schodzili przy bezbramkowym remisie.

Po wyjściu z szatni inicjatywę błyskawicznie przejęli goście, w których szeregach doszło do jednej zmiany. Miejsce Macieja Orłowskiego zajął Igor Kornobis. Przewaga Lecha nie trwała jednak długo. Motor zaczął kontrolować wydarzenia boiskowe, ale wciąż nie mógł trafić do bramki. W 53. minucie lublinianie byli bliscy szczęścia, ale w odpowiednim miejscu znalazł się Mateusz Mędrala.

Wynik dopiero w 77. minucie otworzył Michał Król, który zamknął dośrodkowanie Piotra Ceglarza. Było to jedyne trafienie w środowy wieczór.

Motor Lublin - Lech II Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: M. Król 77

Motor: Kacper Rosa - Jakub Staszak, Bartosz Zbiciak, Arkadiusz Najemski (66. Konrad Magnuszewski), Krystian Palacz (65. Filip Wójcik) - Michał Król, Kamil Wojtkowski (59. Bartosz Wolski), Jakub Lis, Rafał Król, Mariusz Rybicki (59. Piotr Ceglarz) - Kacper Wełniak (65. Kacper Śpiewak)

Lech II: Mateusz Mędrala - Maciej Orłowski (46. Igor Kornobis), Maciej Wichtowski, Mikołaj Tudruj, Ksawery Kukułka (69. Karol Kalata) -  Kornel Lisman, Bruno Żołądź, Jan Niedzielski, Maksym Czekała (59. Dawid Ławniczak), Filip Wolski (59. Maksym Pietrzak) - Szymon Pawłowski (70'. Bartłomiej Juszczyk).

Żółte kartki: Palacz, M. Król

Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).