Niespodzianka! Aryna Sabalenka za burtą turnieju w Montrealu

Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka pożegnała się z turniejem w Montrealu. Wiceliderka światowego rankingu przegrała w trzech setach z Ludmiłą Samsonową.

Sabalenka była uznawana za faworytkę piątkowego meczu. Samsonowa nie zamierzała jednak ułatwiać jej zadania, co pokazał pierwszy set. Tenisistka, która zajmuje osiemnaste miejsce w rankingu WTA, wygrała go po tie-breaku.

To podziałało na Sabalenkę jak płachta na byka. W drugiej partii nie popełniała zbyt wielu błędów, wygrywając 6:4.

Trzeci set to popis Samsonowej. O ile każdy z poprzednich trwał ponad godzinę, to tym razem wszystko rozstrzygnęło się w niespełna 50 minut. 24-latka dwukrotnie przełamała bardziej utytułowaną rywalkę i to ona zameldowała się w ćwierćfinale turnieju w Montrealu.

Po tej porażce Białorusinka będzie notowała większą stratę do Igi Świątek, która w tym tygodniu wynosiła 744 punków.