PreZero Grand Prix PLS 2023. Wyniki i skróty sobotnich meczów

PreZero Grand Prix PLS 2023. Wyniki i skróty meczów

W Gdańsku rozpoczął się turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2023. Już w pierwszym dniu turnieju nie brakowało siatkarskich emocji. Sprawdź wyniki i skróty sobotnich meczów.

Turniej PreZero Grand Prix siatkarek tradycyjnie jest rozgrywany w przerwie między sezonami Tauron Ligi. Czwarta edycja została zorganizowana w Gdańsku i bierze w niej udział dwanaście drużyn. Siatkarki, które znane są z występów w hali, tym razem grają na piasku.

Mecze są rozgrywane na Energa Stadionie Letnim w Gdańsku Brzeźnie w dniach 12–15 sierpnia. W poprzedniej edycji najlepsze były siatkarki #VolleyWrocław, które na inaugurację obecnej edycji wygrały z Energa MKS Kalisz.

W pierwszej kolejce emocji nie brakowało, choć tylko w starciu BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – OnlyBio Pałac Bydgoszcz potrzebne były trzy sety; w pozostałych pięciu spotkaniach do wyłonienia zwycięzcy wystarczyły dwa sety. Co ciekawe, dwie najlepsze drużyny minionego sezonu halowego przegrały swoje inauguracyjne mecze. ŁKS Commercecon Łódź uległ UNI Opole, a Developres Bella Dolina Rzeszów przegrał z beniaminkiem Tauron Ligi – ITA TOOLS Stali Mielec.

Wyniki i skróty sobotnich meczów turnieju PreZero Grand Prix PLS 2023:

grupa A:

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Akademia Tarnów 2:0 (25:14, 25:17)

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 1:2 (16:25, 25:22, 12:15)