Gol Mateusza Wieteski. Jego zespół przegrał z AS Monaco

Mateusz Wieteska.

Piłkarz reprezentacji Polski Mateusz Wieteska strzelił gola, lecz jego zespół Clermont Foot przegrał u siebie z AS Monaco 2:4 w 1. kolejce francuskiej ekstraklasy. Natomiast RC Lens Przemysława Frankowskiego uległo na wyjeździe Stade Brest 2:3.

W siódmej minucie Muhammed Cham dośrodkował z rzutu rożnego, a Wieteska wyskoczył najwyżej i zdobył bramkę głową. Były obrońca Legii Warszawa strzelił pierwszego gola w Ligue 1, w której występuje od roku.

AS Monaco do przerwy prowadziło 2:1 po bramkach Vandersona i Wissama Ben Yeddera. W drugiej połowie wyrównał Cham, lecz później gole strzelili Ben Yedder i Maghnes Akliouche. Rezerwowym bramkarzem ekipy z Księstwa Monaco był Radosław Majecki.

Florian Sotoca i Deiver Machado sprawili, że Lens już po 22 minutach prowadziło 2:0. Tuż przed przerwą rzut karny wykorzystał napastnik gospodarzy Romain Del Castillo. W 56. min wyrównał Kenny Lala, zwycięstwo Stade Brest zapewnił Del Castillo ponownie umiejętnie egzekwując "jedenastkę".

Drużyna Frankowskiego kończyła mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Adriena Thomassona. W kadrze wicemistrza Francji na to spotkanie zabrakło Łukasza Poręby.