PSV walczy dalej o Ligę Mistrzów! Pewne zwycięstwo ekipy z Eindhoven

PSV gra dalej! Pewne zwycięstwo ekipy z Eindhoven

PSV Eindhoven awansowało do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Holandii we wtorek wyeliminowali Sturm Graz, wygrywając w dwumeczu 7:2. Kolejnym rywalem PSV będzie Rangers FC.

Rywalizacja w holendersko-austriackiej parze tak naprawdę rozstrzygnęła się już po 32 minutach pierwszego spotkania. Właśnie tyle potrzebowali piłkarze PSV, żeby prowadzić 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1, a piłkarze z Eindhoven z dużym spokojem i zapasem mogli przyjechać do Grazu.

W rewanżu nadzieję gospodarzom dał ładny gol z woleja Williama Bovinga w 26. minucie. Na piłkarzach Petera Bosza nie zrobiło to jednak wrażenia i jeszcze przed przerwą PSV prowadziło 2:1. Pierwsze trafienie, po fantastycznej kombinacyjnej akcji zaliczył Joey Veerman. Drugą bramkę zdobył Luuk de Jong, dla którego było to trzecie trafienie w dwumeczu.

Po niespełna kwadransie drugiej połowy mieliśmy wyrównujące trafienie Davida Affengrubera, jednak sędzia po weryfikacji VAR gola nie uznał. Po chwili na boisku w barwach gospodarzy zameldował się Szymon Włodarczyk.

W końcówce sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką. Okazję wykorzystał Ricardo Pepi, a wynik 3:1 dla drużyny z Eindhoven utrzymał się do końca. W IV rundzie eliminacji PSV zmierzy się z ekipą Rangers FC

Sturm Graz - PSV Eindhoven 1:3 (1:2)

Bramki: William Boving 26 - Joey Veerman 32, Luuk de Jong 40, Ricardo Pepi 84 (k)

Pierwszy mecz: 1:4. Awans: PSV Eindhoven.