Rzuty karne rozstrzygnęły piłkarski Superpuchar Europy!

Manchester City i Sevilla zmierzyły się w meczu o piłkarski Superpuchar Europy.

Manchester City i Sevilla zmierzyły się w meczu o piłkarski Superpuchar Europy. Górą okazali się Anglicy, triumfując po serii rzutów karnych.

W spotkaniu o Superpuchar Europy zmierzyli się triumfatorzy Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy w sezonie 2022/2023. Anglicy w finale Champions League pokonali Inter Mediolan (1:0), z kolei Sevilla wygrała decydujący mecz Ligi Europy z Romą, triumfując po serii rzutów karnych.

Do przerwy starcia w greckim Pireusie zapowiadało się na sporą niespodziankę. W 25. minucie prowadzenie hiszpańskiej ekipie dał bowiem Youssef En Nesyri. Rosły napastnik wykorzystał dośrodkowanie z bocznego sektora gry i uderzeniem głową pokonał Edersona.

Druga połowa mogła zacząć się w idealny sposób dla Sevilli. Tym razem En Nesyri przegrał jednak pojedynek z golkiperem Manchesteru i nie podwyższył prowadzenia przedstawiciela hiszpańskiej ligi. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było tym razem. Do remisu doprowadził Cole Palmer, który skutecznie sfinalizował idealne dogranie Rodriego.

Spotkanie zakończyło się remisem, więc do wyłonienia triumfatora tegorocznego Superpucharu konieczna była seria rzutów karnych. W tych lepsi okazali się "Obywatele". Jedynym piłkarzem, który zmarnował jedenastkę, był Nemanja Gudelj.

Manchester City - Sevilla 1:1 (0:1), rzuty karne 5:4