ME siatkarek 2023: Wyniki czwartkowych meczów

Trener Vital Heynen z zawodniczkami. Reprezentacja Niemiec wygrała z Grecją 3:0.

Czwartek był kolejnym dniem rywalizacji w mistrzostwach Europy siatkarek. Na ten dzień zaplanowano sześć meczów. Do gry włączyły się drużyny z grup A i C, a w grupach B i D rozegrano kolejne mecze. Polskie siatkarki swoje pierwsze spotkanie w turnieju rozegrają w piątek. Sprawdź wyniki czwartkowych meczów CEV EuroVolley 2023.

W spotkaniu grupy D w Tallinie Finlandia przegrała w trzech setach ze Słowacją. Reprezentantki Finlandii próbowały nawiązać walkę, w drugim secie miały nawet przewagę, którą jednak roztrwoniły. Trzecia partia toczyła się już pod dyktando ekipy trenera Michala Maska. W drugim czwartkowym meczu tej grupy Holandia również bardzo pewnie pokonała reprezentację Hiszpanii 3:0.

W pierwszym meczu w "polskiej" grupie A Belgia pewnie wygrała z Węgrami 3:0. W Duesseldorfie w spotkaniu grupy C Niemki w starciu z Greczynkami również zwyciężyły 3:0. Drugie zwycięstwo zanotowała natomiast reprezentacja Bułgarii, która wygrała z Bośnią i Hercegowiną 3:1.

CEV EuroVolley 2023 jest rozgrywany w dniach 15 sierpnia – 3 września w czterech krajach. Włochy, Niemcy, Belgia i Estonia to współgospodarze imprezy. W turnieju biorą udział 24 reprezentacje, podzielone na cztery grupy. Po cztery najlepsze zespoły awansują do 1/8 finału.

Reprezentacja Polski wystąpi w grupie A, która swoje mecze rozgrywa w Gandawie. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego do rywalizacji przystąpią w piątek, a ich przeciwniczkami w pierwszej fazie turnieju będą kolejno: Słowenia (18 sierpnia), Węgry (20 sierpnia), Serbia (21 sierpnia), Belgia (22 sierpnia) oraz Ukraina (24 sierpnia).

ME siatkarek 2023 – wyniki meczów:

2023-08-17: Finlandia – Słowacja 0:3 (20:25, 23:25, 16:25) /grupa D
2023-08-17: Bośnia i Hercegowina – Bułgaria 1:3 (20:25, 19:25, 25:19, 18:25) /grupa B

2023-08-17: Holandia – Hiszpania 3:0 (25:23, 25:19, 25:21) /grupa D
2023-08-17: Węgry – Belgia 0:3 (16:25, 15:25, 19:25) /grupa A
2023-08-17: Grecja – Niemcy 0:3 (19:25, 21:25, 27:29) /grupa C
2023-08-17: Rumunia – Chorwacja 3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:19) /grupa B