Zdecydowane zwycięstwo polskich siatkarek! Inauguracja mistrzostw w cieniu kontuzji

Polskie siatkarki wygrały z Argentyną w pierwszym meczu MŚ U21.

Polskie siatkarki wygrały z Argentyną 3:0 w pierwszym meczu rozgrywanych w Meksyku mistrzostw świata U21. Choć spotkanie zakończyło się w trzech setach, miało swoją dramaturgię – dwie siatkarki musiały opuścić boisko z powodu kontuzji. Polski grają w grupie C w Leon, a w kolejnych spotkaniach zagrają z reprezentacjami Chin oraz Serbii.

Spotkanie pechowo rozpoczęły Argentynki. Przy stanie 4:2 kontuzji doznała przyjmująca Milena Margaria, która musiała opuścić boisko. Ta sytuacja zdeprymowała jej koleżanki i to Polki nadawały ton wydarzeniom na boisku. Miały wyraźną przewagę w ataku, lepiej prezentowały się w bloku i w efekcie wypracowały sobie znaczącą zaliczkę (11:4, 20:13). Pewnie zmierzały po wygraną, którą przypieczętowała atakiem ze środka Natalia Kecher (25:17).

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Polki uzyskały przewagę na początku (6:4), ale rywalki wygrały cztery kolejne akcje (6:8). Wynik długo oscylował wokół remisu, ale siatkarki z Argentyny wykorzystały problemy Polek w przyjęciu i w końcówce uzyskały przewagę. Miały piłkę setową przy stanie 21:24, polskie siatkarki zdołały jednak doprowadzić do rywalizacji na przewagi. Po ataku Barbary Latos było 24:24, po chwili jednak ta siatkarka doznała kontuzji i musiała opuścić boisko. Wojnę nerwów wygrały Polki, a wynik na 27:25 ustaliła skutecznym atakiem Natalia Rejment.

Set numer trzy, podobnie jak poprzedni, przyniósł wyrównaną grę obu zespołów. W środkowej części seta minimalną przewagę uzyskała reprezentacja Argentyny (12:14). Później było 13:16, ale Polki odrobiły straty przy zagrywkach Natalii Bandurskiej (17:16). Znów losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Polki przegrywały 19:21, ale wygrały serię akcji (22:21). Punktowy blok dał piłkę meczową (24:22), a brakujący punkt zdobyła atakiem ze środka Dominika Pierzchała (25:23).

Skrót meczu Polska - Argentyna:

Najwięcej punktów: Dominika Pierzchała (14), Natalia Rejment (10) – Polska; Nicole Perez (16) – Argentyna. Mocną bronią Polek był blok (12–6), rywalki lepiej punktowały zagrywką (2–5).

Polska – Argentyna 3:0 (25:17, 27:25, 25:23)

Polska: Dominika Pierzchała, Natalia Rejment, Pola Janicka, Natalia Kecher, Julia Stancelewska, Barbara Latos – Natalia Pajdak (libero) oraz Natalia Bandurska. Trener: Jakub Głuszak.
Argentyna: Nicole Perez, Emilia Balague, Constanza Perez Sain, Milena Margaria, Avril Garcia, Josefina Ossvald – Victoria Caballero (libero) oraz Malena Magali, Nayla Da Silva, Keila Llanos. Trener: Pablo Martin Ambrosini.