Polska grupa w ME siatkarek wystartowała! Zdecydowane zwycięstwo faworytek

Belgia rozbiła reprezentację Węgier w pierwszym meczu grupy A CEV EuroVolley 2023.

Rozegrano pierwszy mecz grupy A mistrzostw Europy siatkarek, w której występuje reprezentacja Polski. W Gandawie Belgia rozbiła reprezentację Węgier, pewnie wygrywając w trzech setach.

Siatkarki reprezentacji Belgii były faworytkami konfrontacji z Węgierkami. Już od pierwszych akcji meczu narzuciły swój styl gry i błyskawicznie uzyskały wyraźną przewagę (12:4). Były skuteczniejsze w ataku, lepiej punktowały zagrywką (3–0) i pewnie wygrały 25:16.

W drugiej odsłonie gospodynie również szybko uzyskały solidną zaliczkę (8:3). Rywalki próbowały włączyć się do gry, ale Belgia utrzymała przewagę i znów wygrała zdecydowanie – 25:15.

Trzecią partię reprezentacja Belgii rozpoczęła od mocnego uderzenia (7:0, 10:1). Po fatalnym początku Węgierki nie załamały się, znów próbowały nawiązać walkę, ale belgijskie siatkarki miały seta pod kontrolą. Skuteczny atak Britt Herbots zakończył to jednostronne spotkanie (25:19).

W piątek zostaną rozegrane dwa kolejne mecze grupy A: Serbia – Ukraina (godzina 16.45; transmisja – Polsat Sport Extra) oraz Polska – Słowenia (godzina 19.45; transmisja – Polsat Sport).

Belgia – Węgry 3:0 (25:16, 25:15, 25:19)