Szok! Lech Poznań wyeliminowany przez Słowaków

Lech Poznań odpadł z eliminacji Ligi Konferencji.

Spartak Trnawa i Lech Poznań zmierzyły się w rewanżowym meczu eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji. W kolejnej rundzie zagra Spartak, który odrobił straty z Poznania.

W pierwszym meczu górą był Lech. "Kolejorz" wygrał 2:1, tracąc gola w końcówce spotkania. Do przerwy rewanżowego spotkania gospodarze prowadzili 1:0, doprowadzając tym samym do remisu w dwumeczu. Bramkę otwierającą wynik mierzonym strzałem zdobył Kelvin Ofori.

Początek drugiej połowy i... drugi gol dla Słowaków. Tym razem golkipera Lecha pokonał Erik Daniel, były piłkarz Zagłębia Lubin. Kwadrans później na listę strzelców wpisał się zawodnik "Kolejorza". Dokładnym strzałem zza pola karnego popisał się Kristoffer Velde i zanotował kolejne trafienie w europejskich pucharach.

Radość Lecha nie trwała zbyt długo. Kilka minut później Spartak wrócił na dwubramkowe prowadzenie za sprawą efektownego gola Lukasa Stetiny. W ostatniej akcji meczu doskonałą sytuację do doprowadzenia do dogrywki miał Miha Blazić, jednak nie zdołał pokonać słowackiego golkipera.

W poprzedniej edycji Ligi Konferencji klub z Poznania dotarł do ćwierćfinału rozgrywek, odpadając na tym etapie z włoską Fiorentiną.

W czwartej, decydującej rundzie eliminacji Spartak zmierzy się z ukraińskim Dnipro-1 Dniepropietrowsk.

Spartak Trnawa - Lech Poznań 3:1 (1:0)