ME siatkarek 2023: Wyniki piątkowych meczów

Siatkarki reprezentacji Włoch pewnie wygrały ze Szwajcarią 3:0.

Na piątek zaplanowano osiem spotkań mistrzostw Europy siatkarek. Swój pierwszy mecz w turnieju rozegrała reprezentacja Polski, która pewnie pokonała Słowenię 3:0. W innym spotkaniu grupy A Serbia również w trzech setach wygrała z Ukrainą. Sprawdź wyniki piątkowych meczów CEV EuroVolley 2023.

Piątkowe mecze nie przyniosły większych sensacji. Za niespodziankę można jedynie uznać zwycięstwo Bośnia i Hercegowina nad Chorwacją 3:2. Bośniackie siatkarki dopiero po raz drugi w historii grają w finałach ME. Odniosły już drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji, tym razem pokonując Chorwację, czyli drużynę, która rywalizowała w ostatniej edycji Ligi Narodów.

W większości spotkań czwartego dnia turnieju faworyci odnosili jednak zdecydowane zwycięstwa. Serbia pokonała Ukrainę, a Polska Słowenię w grupie A. Włoszki w Monzie pewnie ograły reprezentację Szwajcarii 3:0 i odniosły drugie zwycięstwo w grupie B. Podobny bilans - dwa zwycięstwa bez straty seta - ma w grupie D reprezentacja Holandii, która tym razem ograła w trzech odsłonach Słowację.

Skrót meczu Włochy - Szwajcaria:

CEV EuroVolley 2023 jest rozgrywany w dniach 15 sierpnia – 3 września w czterech krajach. Włochy, Niemcy, Belgia i Estonia to współgospodarze imprezy. W turnieju biorą udział 24 reprezentacje, podzielone na cztery grupy. Po cztery najlepsze zespoły awansują do 1/8 finału.

ME siatkarek 2023 – wyniki piątkowych meczów:

2023-08-18: Słowacja – Holandia 0:3 (20:25, 19:25, 19:25) /grupa D

2023-08-18: Serbia – Ukraina 3:0 (25:14, 25:19, 25:16) /grupa A
2023-08-18: Turcja – Szwecja 3:0 (25:22, 25:18, 25:13) /grupa C
2023-08-18: Bośnia i Hercegowina – Chorwacja 3:2 (19:25, 25:18, 20:25, 26:24, 15:6) /grupa B

2023-08-18: Francja – Hiszpania 3:2 (22:25, 25:18, 23:25, 25:17, 15:10) /grupa D
2023-08-18: Polska – Słowenia 3:0 (25:19, 25:14, 25:19) /grupa A

2023-08-18: Azerbejdżan – Czechy 3:0 (25:21, 25:20, 25:15) /grupa C
2023-08-18: Włochy – Szwajcaria 3:0 (25:14, 25:19, 25:13) /grupa B.