Zdecydowane zwycięstwo faworytek w meczu polskiej grupy ME siatkarek

Serbia - Ukraina 3:0.

Siatkarki Serbii pokonały w belgijskiej Gandawie Ukrainę 3:0 w meczu grupy A mistrzostw Europy. W tej samej grupie o godz. 20 Polki w swoim pierwszym spotkaniu zmierzą się ze Słowenkami.

Serbki, mistrzynie świata i wicemistrzynie Starego Kontynentu, potrzebowały zaledwie 75 minut, by pokonać pierwszego rywala.

Najwięcej punktów dla drużyny prowadzonej przez Giovanniego Guidettiego zdobyła Tijana Boskovic (22), która dołączyła do reprezentacji dopiero po Lidze Narodów. Włoski szkoleniowiec już w połowie drugiego seta wprowadzał na parkiet zmienniczki. Najskuteczniejszą siatkarką w reprezentacji Ukrainy była Wiktoria Danczak – 10 punktów.

Skrót meczu Serbia - Ukraina:

Rywalizacja w "belgijskiej" grupie rozpoczęła się dopiero w czwartek; na inaugurację gospodynie wygrały z Węgierkami 3:0.

Serbia – Ukraina 3:0 (25:14, 25:19, 25:16)