Dramat czołowej siatkarki reprezentacji! Poważna kontuzja wykluczyła ją z ME po pierwszym meczu

Czołowa siatkarka reprezentacji Niemiec Hanna Orthmann doznała kontuzji już w pierwszym meczu mistrzostw Europy z Grecją. Vital Heynen otrzymał wstrząsającą wiadomość, bo przyjmująca nie zagra już w tym turnieju, a także w kwalifikacjach olimpijskich.

Niemcy są współgospodarzem ME siatkarek 2023. Siatkarki pewnie wygrały w meczu otwarcia w Duesseldorfie z Grecją 3:0. Niestety, ta wygrana okupiona została ciężką kontuzją jednej z czołowych zawodniczek.

Hanna Orthmann nabawiła się już w pierwszym secie inauguracyjnego spotkania. Szybko okazało się, że kontuzja kolana jest na tyle poważna, że 24-letnia przyjmująca nie będzie mogła zagrać w mistrzostwach Europy. Zastąpiła ją Annegret Hölzig.

– To dramat Hanny i drużyny. Teraz musimy pokazać charakter. W tej sytuacji będziemy walczyć o każdy punkt, każdy set i o zwycięstwo – powiedział trener reprezentacji Niemiec.

Hanna Orthmann - kontuzja w meczu CEV EuroVolley 2023:

Poważna kontuzja wykluczyła zawodniczkę nie tylko z udziału w mistrzostwach Europy i kwalifikacjach olimpijskich. Jak informują włoskie media, stawia również pod znakiem zapytania jej grę w ekipie Igor Gorgonzola Novara w sezonie klubowym.