ME siatkarek 2023: Wyniki i skróty wtorkowych meczów

Holandia pokonała Francję 3:1.

Na wtorek zaplanowano kilka interesujących konfrontacji w mistrzostwach Europy siatkarek. Wśród nich dwa mecze grupy A: Słowenia – Węgry (3:0) oraz Polska – Belgia (3:0). W meczu na szczycie grupy D Holandia pokonała Francję 3:1. W grupie C drugą porażkę poniosły Niemki, które przegrały po emocjonującym starciu z reprezentacją Czech 2:3. Sprawdź wyniki wtorkowych meczów ME siatkarek 2023.

Niezwykle interesująco zapowiadało się spotkanie dwóch niepokonanych dotychczas drużyn w grupie D. Reprezentacje Holandii i Francji stoczyły zaciętą walkę i stworzyły świetne widowisko.

Premierową partię rozstrzygnęły zagrywki Marrit Jasper w końcówce (25:23). W drugiej odsłonie Jasper znów pomogła gonić wynik, a seta rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi wygrana przez Pomarańczowe 27:25. Trzeci set padł łupem Francji (21:25). W czwartym Trójkolorowe prowadziły 20:17 i były blisko doprowadzenia do tie-breaka, ale nie po raz pierwszy w tym meczu imponującym finiszem popisały się Holenderki (26:24).

Skrót meczu Holandia - Francja:

Bardzo interesująco zapowiada się finisz w grupie C, z której zostanie wyłoniony rywal Polek w meczu 1/8 finału. Po niezwykle dramatycznym meczu Niemki przegrały z Czeszkami 2:3 (16:18 w tie-breaku) i była to ich już druga porażka z rzędu. Z tej grupy pewne awansu są tylko Turczynki, a pozostałe ekipy powalczą o miejsce w szesnastce w ostatnich meczach.

CEV EuroVolley 2023 jest rozgrywany w dniach 15 sierpnia – 3 września w czterech krajach. Włochy, Niemcy, Belgia i Estonia to współgospodarze imprezy. W turnieju biorą udział 24 reprezentacje, podzielone na cztery grupy. Po cztery najlepsze zespoły awansują do 1/8 finału.

ME siatkarek 2023 – wyniki wtorkowych meczów:

2023-08-22: Holandia – Francja 3:1 (25:23, 27:25, 21:25, 26:24)) /grupa D
2023-08-22: Słowenia – Węgry 3:0 (25:19, 25:18, 25:16) /grupa A
2023-08-22: Azerbejdżan – Grecja 3:2 (22:25, 25:19, 27:29, 25:18, 15:12)) /grupa C
2023-08-22: Bułgaria – Rumunia 3:2 (26:24, 18:25, 25:17, 22:25, 15:12) /grupa B
2023-08-22: Estonia – Słowacja 1:3 (26:24, 24:26, 9:25, 18:25) /grupa D
2023-08-22: Polska – Belgia 3:0 (25:22, 25:23, 25:21) /grupa A
2023-08-22: Niemcy – Czechy 2:3 (25:22, 25:23, 24:26, 20:25, 16:18) /grupa C
2023-08-22: Włochy – Bośnia i Hercegowina 3:0 (25:21, 25:17, 25:19) /grupa B.