Polskie siatkarki rozbite na mistrzostwach świata! Argentynki były bezlitosne

Andrzej AdamiecSiatkówka
Polskie siatkarki przegrały z Argentynkami

Polskie siatkarki przegrały z Argentyńczykami 0:3 (20:25, 16:25, 18:25) w meczu mistrzostw świata do lat 21. Mimo tej porażki Biało-Czerwone już niedługo rozpoczną walkę o miejsca 9-12 podczas tegorocznego czempionatu.

Reprezentantki Polski zajęły trzecie miejsce w grupie C tegorocznych mistrzostw. Więcej punktów od nich zdobyły reprezentacje Serbii i Chin. Za nimi w tabeli uplasowały się tylko Argentynki. Przez to Biało-Czerwone nie mają już szans zdobyć medali, ale walczą o jak najwyższe miejsce na czempionacie.

W grupie przegranych Polki pokonały już narodowe drużyny Tajlandii i Egiptu. W obu tych spotkaniach nie straciły ani jednego seta. Dzięki temu już przed starciem z Argentynkami podopieczne Jakuba Głuszaka miały zapewnione miejsce w walce o lokaty 9-12 na tegorocznych mistrzostwach.

Polki nie weszły dobrze w środowe starcie. Zawodniczki z Ameryki Północnej już na początku meczu zaczęły stawiać warunki na boisku. Argentynki szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, dzięki czemu bez większych problemów wygrały pierwszego seta tego spotkania 25:20.

Druga partia również nie potoczyła się po myśli Biało-Czerwonych. Polki zdołały wygrać zaledwie 16 punktów. Sytuacja Głuszaka i jego zawodniczek była coraz gorsza. Chociaż selekcjoner próbował motywować swoje podopieczne, to jego starania nie przyniosły zamierzonych efektów.

Szczególnie dobrze na parkiecie prezentowała się Dalma Nicole Perez. Zawodniczka w całym spotkaniu zdobyła w sumie 12 punktów z ataku i cztery z bloku. Między innymi dzięki jej skutecznej grze Argentynki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę również w trzecim secie. Zawodniczki z Ameryki Północnej wygrały ostatnią część meczu 25:18.

Przez tę porażkę Polki zajęły drugie miejsce w grupie G w rundzie przegranych. Mają one bowiem na koncie sześć punktów, a Argentynki zgromadziły siedem "oczek". Już niedługo Biało-Czerwone rozpoczną rywalizację o miejsca 9-12 na mistrzostwach świata.

Polska - Argentyna 0:3 (20:25, 16:25, 18:25)