Reprezentant Polski zachwyca w nowym klubie! Gol i asysta w Lidze Konferencji (WIDEO)

Sebastian Szymański z kolejną asystą w nowym klubie.

Sebastian Szymański zachwyca w Fenerbahce. Polak strzelił gola i zaliczył asystę w meczu przeciwko Twente w czwartej rundzie eliminacji Ligi Konferencji.

Fenerbahce rywalizuje z Twente w czwartej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli tureckiego zespołu. Już w 20. minucie na listę strzelców wpisał się Manfred Ugalde.

Na odpowiedź drużyny Szymańskiego nie trzeba było długo czekać. Wyrównującego gola w 33. minucie strzelił Jayden Oosterwolde. To właśnie przy tym trafieniu asystował reprezentant Polski. 24-latek dośrodkował piłkę w pole karne. Holender wykorzystał celne podanie i głową zdobył bramkę.

Po przerwie Szymański ponownie zachwycił kibiców Fenerbahce. W 60. minucie Polak strzelił gola, dającego prowadzenie tureckiemu zespołowi. Były zawodnik Feyenoordu otrzymał podanie w polu karnym i od razu zdecydował się na oddanie strzału. Piłka po jego uderzeniu zatrzepotała w siatce.

Już po chwili padły kolejne bramki w tym starciu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Irfan Can Kahveci. Turecki piłkarz strzelił gole w 63. i 74. minucie.

Gwóźdź do trumny zespołu z Królestwa Niderlandów wbił Dusan Tadic, który pod koniec spotkania wykorzystał rzut karny. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Twente 1:5. Rewanżowe starcie odbędzie się 31 sierpnia w Holandii.

Warto przypomnieć, że Szymański dołączył do Fenerbahce 12 lipca 2023 roku. Polak przed starciem z Twente reprezentował turecki klub w sześciu spotkaniach. W tym czasie strzelił trzy gole i zaliczył tyle samo asyst.