Ależ wyczyn polskiej siatkarki! Stefano Lavarini nie mógł uwierzyć!

Magdalena Stysiak

Reprezentacja Polski siatkarek zwycięstwem zakończyła zmagania grupowe na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwone pokonały Ukrainę 3:1 i do 1/8 finału awansowały z drugiego miejsca. Kapitalny występ zanotowała Magdalena Stysiak, która zdobyła aż 38 punktów! To zrobiło olbrzymie wrażenie na selekcjonerze Stefano Lavarinim.

Włoch w rozmowie z Interią aż nie mógł uwierzyć i poprosił o powtórzenie wyczynu Stysiak. "Ile?" - dopytywał. A polska siatkarka ma się czym chwalić, bo zapisała przy swoim nazwisku aż 38 punktów.

Jak wyliczyli statystycy, Stysiak została pierwszą zawodniczką na trwających mistrzostwach, która zdobyła aż tyle "oczek". Warto zaznaczyć, że jej rekord to 41 punktów (inne statystyki podają, że 40) podczas ubiegłorocznego ćwierćfinału mistrzostw świata z Serbią. Ten wyczyn osiągnęła jednak w pięciu setach.

Co ciekawe, sama zainteresowana nie wierzyła w tak znakomity dorobek.

- Byłam w szoku, kiedy powiedzieli, że zdobyłam 38 punktów. Kompletnie tego nie czułam. Powiedziałabym, że około 30, ale 38? - przyznała w wywiadzie z Interią.

Polki o ćwierćfinał turnieju powalczą z Niemkami. To spotkanie zostało zaplanowane na 27 sierpnia o godz. 20:00.